Mam na imię Joanna 

Na czym polega Bioenergoterapia?
U podstaw koncepcji leczenia leży holistyczne podejście do organizmu.Pewność iż leczyć należy nie objawy, lecz przyczyny. W centrum uwagi znajduje się układ energetyczny, stawiany na równi z system krążenia, oddychania, nerwowym czy pokarmowym.

Złożony jest on z podstawowych typów struktur:

- Meridiany, czyli kanały energetyczne łączące narządy wewnątrz organizmu. Wyróżnić wśród nich można meridian główny stanowiący oś ciała, a także meridiany poszczególnych kończyn oraz większych i mniejszych organów;
 
- Czakry, czyli zakończenia kanałów, wychodzące na powierzchnię skóry, „zasysające” energię z zewnątrz. Łącznie czakr jest około tysiąca, z czego 8 dużych, 24 średnie i 118 małych (pozostałe mają rozmiary mikro).
Bioenergoterapia  to zestaw niekonwencjonalnych metod leczniczych których istotą jest oddziaływanie terapeuty na pacjenta poprzez dotyk lub za pomocą emitowanej energii biologicznej

Medycyna Wschodu mówi, że zaburzenie przepustowości meridianów lub czakr prowadzi do różnego rodzaju schorzeń.
W takim kontekście bioenergoterapia polega na zastosowaniu różnego rodzaju technik mających na celu poprawę przepływu energii lub zasilenie organizmu pacjenta energią pochodzącą od terapeuty. W czasie seansu podejmuje się też próby przewidzenia zagrożeń na podstawie aury.